Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2011

ΩΡΕΟΙ-ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ 0-1

Σημαντική νίκη με 0-1 πέτυχε η ομάδα μας σήμερα το μεσημέρι στους Ωρεούς με χρυσό σκόρερ τον Σπύρο Αργύρη στο 78', ο οποίος δείχνει να έχει πάρει τα πάνω του και έχει φτάσει ήδη τα 4 τέρματα στο πρωτάθλημα. Η ομάδα μας, παρουσιάστηκε αρκετά καλή στον αγώνα και με αρκετές αλλαγές στην σύνθεσή της σε σχέση με το προηγούμενο ματς από τον Σπύρο Σταματούκο έδειξε να ξεπερνά με τον καλύτερο τρόπο την ήττα από τα Αλάτσατα. Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να δημιουργήσουν καλές φάσεις μπροστά απ' τις δύο εστίες. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ανέβασε στροφές και δημιούργησε μια καλή ευκαιρία με τον Ντούρμα να περνάει έναν αμυντικό, αλλά το σουτ του έφυγε έξω από την εστία των Ωρεών. Το γκολ ήρθε τελικά στο 78' με τον Ρόγκα να κάνει πολύ ωραία προσπάθεια από τα πλάγια και με συρτή σέντρα βρήκε τον Αργύρη που τελείωσε υποδειγματικά την φάση για το 0-1 της ομάδας μας ενώ στο 85' αποβλήθηκε για την ομάδα μας ο Βεσέλι. Πλέον το ερχόμενο σάββατο υποδεχόμαστε τον Ολυμπιακό Χαλκίδας στο γήπεδο της Γυμνού, ένα παιχνίδι πριν το μεγάλο ντέρμπι στο Μπούρτζι κόντρα στον Ευβοϊκό.

Η σύνθεση της ομάδας μας: Κεφάλας, Ντούρμας, Κιούσης Δ., Πάττας, Σταματούκος Β., Σταματούκος Π., Ρόγκας, Δίπλας, Αργύρης Σπ.(83' Πασάς), Βεσέλι, Κιούσης Α.