Σάββατο 12 Νοεμβρίου 2011

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ 0-2

Την καλύτερη μέχρι στιγμής εμφάνιση της για το πρωτάθλημα, πραγματοποίησε σήμερα το μεσημέρι στο γήπεδο της Ερέτριας απέναντι στους "γείτονες" του Απόλλωνα η ομάδα μας καθώς επικράτησε με 0-2 με δύο γκολ του Σπύρου Αργύρη. Η εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο δεν ικανοποίησε καθώς οι παίκτες μας χάσανε πολλές ευκαιρίες, συγκεκριμένα με τον Ντούρμα και τον Ρόγκα να μην μπορούν να νικήσουν τον Τζαβάρα.Αντίθετα με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα μπήκε δυνατά και έκανε κάποιες ευκαιρίες με τον Ρόγκα αλλά το γκολ τελικά ήρθε στο 74' με τον Αργύρη να σουτάρει δυνατά και να στέλνει την μπάλα στη γωνία του Τζαβάρα ενώ δέκα λεπτά αργότερα πάλι ο Αργύρης μετα από ωραία πάσα του Πάττα με πλασέ έγραψε το τελικό 0-2. Πλέον με την νίκη αυτή βρισκόμαστε στην 3ή θέση με ένα ματς περισότερο και το ερχόμενο σαββατοκύριακο υποδεχόμαστε την ομάδα των Αλατσάτων για την 10ή αγωνιστική.

Η σύνθεση της ομάδας μας: Κεφάλας, Ντούρμας, Ξουρής Δ., Σταματούκος Β., Καρλατήρας, Δίπλας, Κιούσης Α., Βεσέλι, Πάττας(90' Αποστόλου), Ρόγκας, Αργύρης Σπ.(92' Κιούσης Δ.)