Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2011

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ-ΑΛΑΤΣΑΤΑ 1-3

Την πρώτη φετινή ήττα της στο πρωτάθλημα και μάλιστα εντός έδρας, γνώρισε χτες το απόγευμα η ομάδα μας κόντρα στα Αλάτσατα για την 10ή αγωνιστικη. Οι παίκτες του Σπύρου Σταματούκου παρουσιάστηκαν αρκετά νωθροί σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και δεν κατάφεραν να κρατήσουν το αήττητο σερί της ομάδας. Η ομάδα μας πίεσε κυρίως στις αρχές των δύο ημιχρόνων αλλά τα λάθη στην άμυνα της κόστισαν την ήττα. Ο Παπαδημητρίου άνοιξε το σκορ για τα Αλάτσατα στο 19' με εκτέλεση φάουλ ενώ το 0-2 έγινε στο 28' με κεφαλιά του επιθετικού Παρίση. Η ομάδα μας προσπάθησε να αντιδράσει και δημιούργησε μια σχετικά καλή ευκαιρία με τον Ρόγκα να κάνει σουτ μέσα απ΄την μικρή περιοχή μετά από κεφαλιά του Βαγγέλη Σταματούκου ενώ μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου παρέμεινε το 0-2. Με την έναρξη του δευτέρου μέρους η ομάδα μας πίεσε για να ξαναμπεί στο παιχνίδι και έχασε μια μοναδική ευκαιρία με τον Ντούρμα να στέλνει την μπάλα πάνω απ΄το δοκάρι των Αλατσάτων. Και ενώ η πίεση συνεχιζόταν απ΄τους ποδοσφαιριστές μας, μια ασυνεννοησία των αμυντικών της ομάδας μας έδωσε την δυνατότητα στη φιλοξενούμενη ομάδα να κάνει τρια τα τέρματα της στο 60'. Από το σημείο αυτό και έπειτα έπεσε ο ρυθμός του αγώνα, καθώς το αποτέλεσμα είχε ήδη κριθεί με την ομάδα μας να βάζει το γκολ της τιμής με τον Δήμητρη Ντούρμα στο 91'. Πλεόν το ενδιαφέρον στρέφεται στον αγώνα της ερχόμενης κυριακής στους Ωρεούς, ένα παιχνίδι που πάση θυσία η ομάδα μας πρέπει να πάρει το τρίποντο της νίκης.

Η σύνθεση της ομάδας μας: Μωραΐτης Χ., Ξουρής(46' Κιούσης Δ.), Ντούρμας, Βεσέλι, Σταματούκος Β., Δίπλας, Ρόγκας(84' Μωραΐτης Θ.), Καρλατήρας, Κιούσης Α.(87' Σκεμπές), Πάττας, Αργύρης Σπ.