Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2011

ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ-ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ 1-0

Ήττα για την ομάδα μας στο παιχνίδι της 13ής αγωνιστικής κόντρα στην ομάδα του Αγ. Νικολάου με 1-0. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Τσομώκος στο 44' με δυνατό σουτ εκτός περιοχής. Η ομάδα μας αν και αγωνιζόμενη με 10 παίκτες για περίπου ένα ημίχρονο λόγω της αποβολής του Δημήτρη Ξουρή με 2ή κίτρινη κάρτα, έπαιξε στα ίσα την αντίπαλη ομάδα και θα μπορούσε να φύγει άνετα με τον βαθμό της ισοπαλίας αν ο Ντούρμας έστελνε την μπάλα στα δίχτυα στην φάση του 82ού λεπτου. Επόμενη ματς στην Δροσιά το ερχόμενο σάββατο, ένα ματς που θα είναι μονόδρομος η επιστροφή στις νίκες.

Η σύνθεση της ομάδας μας: Κεφάλας, Ξουρής Δ., Ντούρμας, Βεσέλι, Σταματούκος Β., Σταματούκος Π.(87' Ξουρής Ν.), Δίπλας, Καρλατήρας, Αργύρης Σπ., Πάττας(65' Πασσάς), Κιούσης Α.(80' Αποστόλου)