Σάββατο 5 Νοεμβρίου 2011

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ-ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ 1-0

Μεγάλη νίκη απέναντι στην Προποντίδα σήμερα το απόγευμα με 1-0. Το γκολ της νίκης πέτυχε ο Σπύρος Αργύρης στο 26' όταν μετά απο λάθος στην άμυνα της Προποντίδας εκμεταλλεύτικε και άνοιξε το σκορ. Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα ημίχρονο. Η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ καλά και είχε την υπεροχή στο πρώτο 20λεπτο, η οποία καρποφόρησε με τον γκολ του Αργύρη. Πριν το γκολ είχε δοκάρι ο Ντούρμας με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Σπ. Σταματούκου έδωσαν χώρο στην φιλοξενούμενη ομάδα και επιχείρησαν να χτυπήσουν στην κόντρα αλλά οι ευκαιρίες του Αργύρη στο 62' και του Ρόγκα στο 79΄ δεν βρήκαν στόχο. Η ομάδα μας βέβαια θα μπορούσε να τελειώσει τον αγώνα στο 84' με το δοκάρι του Βεσέλι αλλά η αστοχία των παικτών μας έδωσε την δυνατότητα στην Προποντίδα να ισοφαρίσει σε δύο περιπτώσεις με το δοκάρι να σώζει την ομάδα μας και στις δύο περιπτώσεις. Έτσι με αυτή την νίκη ισοβαθμούμε στους 16 βαθμούς με την Προποντίδα, με ρεκόρ 5-3-0 και την επόμενη αγωνιστική ακολουθεί το ντέρμπι με την Ερέτρια εκτός.

Η σύνθεση της ομάδας μας: Μωραΐτης, Ξουρής Δ., Ντούρμας, Δίπλας, Β. Σταματούκος, Π. Σταματούκος(94' Πασσάς), Ρόγκας, Πάττας(56' Βεσέλι), Κιούσης Α., Αργύρης Σπ.(72' Κιούσης Δ.), Καρλατήρας